Други отбориФутбол

Янтра и Вили Вуцов превзеха столицата, удариха лидера Септември

Столичният Септември допусна домакинско поражение с 1:2 от Янтра Габраво в интригуващ сблъсък от Втора професионална лига. Мачът се игра на стадиона в квартал „Драгалевци“.

Велислав Василев изведе гостите напред още в петата минута, но Симеон Александров изравни в средата на първата част. В 57-ата минута Айвън Ангелов отбеляза втори гол за „ковачите“, който се оказа победен за неговия тим.

Янтра завършиха мача с намален състав, след като капитанът Петър Казаков беше изгонен за два жълти картона в 78-ата минута. В последните минути Септември натисна своя съперник, но не успя да стигнат до равенството.

Лидерът в класирането бе по-активният отбор на терена, създаде повече положения и на два пъти уцели и гредата, но трите точки отиват в актива на тима, воден от Велислав Вуцов, който се защитаваше компактно и създаваше опасни контраатаки.

Тимът на Велислав Вуцов събра 40 пункта на петата позиция, но вече е само на една от третия Марек Дупница. Столичани допуснаха четвърто поражение през сезона, но остават начело с 47 пункта, с два повече от втория Спартак Варна. В следващия кръг „виненочервените“ гостуват на Черноморец Бургас, докато „ковачите“ приемат Добруджа.

Септември София: 12. Димитър Шейтанов, 7. Мартин Стоянов, 5. Асен Георгиев (к),15. Георги Динков, 8. Захари Атанасов,13. Йордан Йорданов, 18. Кубрат Йонашчъ,24. Борислав Маринов, 10. Айкут Рамадан, 17. Симеон Александров,11. Ивайло Михайлов

Старши треньор: Иван Гешев

Янтра Габрово: 12. Борис Груев – 3. Димитър Стоянов, 4. Константин Иванов, 77. Петър Вуцов, 18. Валентин Цветанов – 20. Велислав Василев , 19. Ивайло Михайлов, 6. Петък Казаков (к), 10. Айвън Ангелов, 9. Александър Петров., 11. Даниел Младенов

Старши треньор: Велислав Вуцов