ЛевскиТОПФутбол

Веласкес: За мен Майкон не е ляв бек, а е добър футболист! Все още остава много време до първия мач

Треньорът на Левски Хулио Веласкес говори след победата с 6:0 над Етър във втората лятна контрола в Правец. Испанецът сподели, че за него Майкон не е ляв бек, а добър футболист, отговаряйки на въпрос за смяната на неговата позиция.

„Играчите трупат минути. Добре се получи, защото днес противникът игра и в друга схема, което изискваше от нас друго поведение. Както и в момента, в който се защитавахме, така и в момента, в който топката беше в нас. Позитивно, което искам да отлича е начинът, по който моите футболисти се ориентираха в мача“, сподели Веласкес.

„Ради Кирилов усети леки болки преди мача. По принцип не трябва да е притеснително. В крайна сметка по време на загрявката разбрах, че не се чувства комфортно, за да вземе участие в този мач. Утре ще имаме повече информация, надявам се да не е нищо сериозно“, коментира наставникът на Левски.

profittips-the best football tips

„Процесите са динамични. Постоянно се сменят нещата. Стартовият състав до деня преди мача няма да ни бъде ясен. Трябва да продължим да се развиваме, сериозно да се подготвяме, сериозно да тренираме. Всички в групата работят много добре. Много съм доволен от отношението на футболистите и от атмосферата около отбора.“

При Макун всичко е нормално. Завърши мача на Венецуела контузен. При него нещата се развиват позитивно. Направихме днес сутринта тест. Възстановяването му върви по план и в края на седмицата ще се включи нормално към тренировъчния процес“, продължи той.

profittips-the best football tips

„Трябва да търсим решения. Все още липсват играчи, които трябва да се присъединят. Имам още играчи, които се възстановяват от контузии. Трябва да бъдем внимателни от игровото време на всеки един футболист и натоварванията на всеки един футболист.“

„За мен Майкон не е ляв бек, а е добър футболист. Той играе много добре, знае как усвоява правилно пространствата, има добър ляв крак. При мен израстна много и този процес продължава. Трябва задължително да продължи по този начин. Това е пътят. Аз съм много доволен от него.“

profittips-the best football tips

„Все още остава много време до първия мач с Борац Баня Лука. Всичко е динамично, в развитие. Имам добро усещане“, каза още Хулио Веласкес.

Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им:

фейсбук страница TribunaSofia

Подобни

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker