Треньорът на Левски Хулио Веласкес коментира равенството 1:1 с Ботев Враца в третата контрола . „Сините“ стигнаха до ремито след гол на Евертон Бала дълбоко в добавеното време на мача. Испанецът потвърди, че очаква още нови футболисти да пристигнат на стадион „Георги Аспарухов“.
„Още една тренировка, в която натрупахме игрови минути и натоварване. Беше важно как ще се представим, тъй като имахме сериозни тренировки в последните дни“, започна Веласкес.
„Не знам как ще е в Босна, но днес беше много горещо. Това е нещо нормално в тези месеци. Никога няма да бъде извинение за нас“, отговори наставникът на Левски.
„Горе-долу равностойно се включват играчите. Гашпер и Акрам бяха малко по-уморени, но нямаме толкова играчи там, това са обстоятелствата. Може би щеше да е добре да ги изкарам в 60-ата минута. Например процедирахме добре с Евертон Бала. Всичко е в рамките на нормалното.“
„Когато дойде, клубът ще го обяви. Ще се присъедини към тренировъчния процес. Той е много интересно попълнение за нашето първенство. Ще създаде конкуренция. Определено може да действа и по-офанзивно. Това е добро попълнение“, каза Веласкес за Алекс Сентейес.
„Има време да мислим за Борац. Винаги изхождам от това, че най-важното е как ще играем ние. Както с всеки съперник, ще ги анализираме, те нас също“, продължи Хулио Веласкес.
„Да, ясно е, че има къде да попълваме състава. Юни месец е още началото на трансферния прозорец. Всички участници в началните кръгове на евротурнирите се съобразяват с това. Взимаме предвид, че се провежда и Световно първенство. Клубът работи за трансфери“, разкри треньорът на „сините“.
„Гледам много малко мачове от Световното, нямам толкова време. Трябва да си почивам, когато се играят голяма част от мачовете – през нощта. Фокусиран съм върху работата ми с Левски. Анализирам противниците, играчите, които наблюдаваме.
Ясно е, че искам моята страна да спечели, но няма да е лесно, защото има много отбори на високо ниво. Идват и по-здравите мачове, които зрителите очакват“, сподели още Хулио Веласкес.








