
Паметникът на Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков край прохода Витиня е бил обект на вандалски акт. По-малко от седмица преди навършването на 55 години от трагичната смърт в катастрофа на двете легенди на българския футбол, вандали са нарисували червен кръст върху паметника, съобщава страницата Levski Family.
От страницата информират, че е поет ангажимент до 30 юни, когато се навършват 55 години от трагичната катастрофа, следите от вандализма да бъдат премахнати. Това не е първи път, в който паметника на двете легенди край Витиня е поруган.
„За огромно съжаление и с огромен и справедлив гняв ви информираме, че паметникът на легендарните български футболисти Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков, издигнат в прохода Витиня на мястото на трагичната катастрофа, отново е станал предмет на вандалски акт от страна на безродни и слабоумни индивиди, най-вероятно привърженици на отдавна несъществуващия четирибуквен тумор.
Излишно е да коментираме тяхната вродена нагласа да унищожават, петнят и поругават, тяхното нечовешко отношение към живи и мъртви… те са си такива!“, написаха от „Левски Фемили“.








