
Загиналите две деца на АМ „Тракия“ са футболисти от академията на Славия! Ужасната новина съобщи за „Блиц“ президентът на „белите“ Венцеслав Стефанов. Трима души са загинали, а други трима са ранени при инцидента с тир, който премаза автомобил край село Зимница преди няколко часа.
Загиналите момчета са набор 2007 г. Няколко автомобила с таланти на Славия и родителите им са пътували към КК Албена за предстоящ футболен турнир.
„Петима човека са били в колата, пометена от тира. Треньорът Иван Терзийски и жена му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена“, добави Венци Стефанов.
„Искаме да изкажем съболезнования на близките на загиналите. Много, много жалко… Славия няма да ги забрави, те са наши деца! Но каквото и да кажем сега, мъката е голяма, думите са излишни…“, каза още разстроеният президент на Славия.
Спукана гума на товарния автомобил, движещ се по автомагистрала „Тракия“, е най-вероятната първоначална причина за тежката катастрофа. Инцидентът, за който по-рано съобщихме, е станал около 13:00 часа на 290-ия километър в района на Ямбол.
По първоначални данни именно внезапната повреда е довела до загуба на контрол над тира, който е навлязъл в насрещното платно и се е ударил челно в лекия автомобил, в който са били талантите от школата на Славия.
Екипът на TribunaSofia.bg изказва своите искрени съболезнования към семействата и близките на загиналите.








