
Славия отмени приятелския си двубой с Рилски спортист от лятната подготовка. Причина за това е пътният инцидент, при който загинаха двама футболисти от Академията на клуба, родени 2017 година. Контролата на белите с отбора от Самоков трябваше да се проведе на 27 юни в Симитли. Воденият от треньора Ратко Достанич тим продължава своите тренировки в Банско.
Най-старият столичен клуб ще почете паметта на децата, родени през 2017 г., на своя стадион „Александър Шаламанов“ днес (25 юни), от 19:00 часа.
„Днес от 19:00 ч. пред стадион „Александър Шаламанов“ ще сведем глави в памет на нашите деца.
Нека заедно отдадем почит и покажем, че Славия е едно семейство“.
Организаторът на събитието е Сдружение „Слависти“:
„Слависти,
днес всички скърбим за нашите Бели деца ..
Подложени сме на поредното изпитание, с което трябва да се справим заедно.
Нека всички сърца, съпричастни към тази трагедия дойдат довечера в 19:00ч. пред стадион Александър Шаламанов.
Да оставим цвете, шалче, топка или просто да запалим заедно свещички в памет на белите душички …
Без значение цвета или отбора, защото всички сме хора..
Днес България скърби за своите деца …“.








