
Завръщането на ЦСКА в евротурнирите срещу Дери Сити в двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа ще се изиграе на Националния стадион „Васил Левски“, но „червените“ са на финалната права към завръщането си на своя дом – „Българска армия“.
Според информация на „Дарик радио“ в края на месеца УЕФА и БФС ще инспектират новото съоръжение в Борисовата градина, след което ще стане ясно кога „армейците“ ще могат отново да домакинстват на своя стадион.
Проверката е сред последните важни стъпки преди официалното завръщане на ЦСКА на „Българска армия“. До получаването на необходимите одобрения тимът ще продължи да приема съперниците си на Националния стадион „Васил Левски“.
Преди две седмици изпълнителният директор на ЦСКА Вангел Вангелов сподели в интервю, че е планирано откриването през септември, но не е изключено „армейците“ да започнат да играят по-рано на своя стадион.
„Плановете са септември месец да има откриване на стадион „Българска армия“. Сроковете, в които стадионът се построи, са без аналог. Ако сме готови по-рано, ще започнем да играем мачовете си преди откриването. Няма да влизам в конкретика, но готвим голяма изненада на феновете ни за откриването“, бяха думите на Вангелов.







