
Tреньорът на ЦСКА Христо Янев говори след победата на „червените“ над втородивизионен полски Одра (Ополе) с 3:2. Това бе последна приятелска среща за “червените” на австрийска земя.
„Като цяло съм доволен, имаха момчетата контрол над играта. Някои неща се получиха, някои не, но като цяло съм доволен от абсолютно всички“, почна Янев.
„Радвам се, че Питас и Цварц се разбират добре, пробваме различни варианти. Всеки се старае да направи най-доброто за нас и да даде най-доброто от себе си. Добре е да виждаш взаимодействие“.
„Има леко неразположение на база тежките тренировки. Преценихме, че е по-добре да му дадем почивка, за да е готов за това, което следва“, каза Янев за Теодор Иванов.
„Всички знаем неговата класа, присъствието му на терена заразява останалите да показват по-добрите си качества. Радващо е, че започна вече да играе с нас. Надявам се най-скоро да има игрови ритъм и да го виждаме за повече. Не само да ни дава от класата си, а да показва и на всеки от нас как трябва да се работи на терена“.
„Има още 10 дни, подготвяме се изцяло за всичко от този мач нататък. Хората трябва да разберат, че сме подложени на много тежки натоварвания. От този мач стартира това, което е важно за нас. Целта тук е това, което правим в игровия план на тренировките, да го продължим в контролите.
Понякога сме тежки и не сме онова, което се иска от хората, обичащи клуба. Но го правим за старта на онова, което искаме в първенството и Европа“, завърши Христо Янев.








