ЛевскиСпорт +ТОПФутбол

Грозно! Вандали оскверниха паметника на Гунди и Котков край „Витиня“ преди 55-годишнината от трагедията

Паметникът на Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков край прохода Витиня е бил обект на вандалски акт. По-малко от седмица преди навършването на 55 години от трагичната смърт в катастрофа на двете легенди на българския футбол, вандали са нарисували червен кръст върху паметника, съобщава страницата Levski Family.

От страницата информират, че е поет ангажимент до 30 юни, когато се навършват 55 години от трагичната катастрофа, следите от вандализма да бъдат премахнати. Това не е първи път, в който паметника на двете легенди край Витиня е поруган.

profittips-the best football tips

„За огромно съжаление и с огромен и справедлив гняв ви информираме, че паметникът на легендарните български футболисти Георги Аспарухов-Гунди и Никола Котков, издигнат в прохода Витиня на мястото на трагичната катастрофа, отново е станал предмет на вандалски акт от страна на безродни и слабоумни индивиди, най-вероятно привърженици на отдавна несъществуващия четирибуквен тумор.

profittips-the best football tips

Излишно е да коментираме тяхната вродена нагласа да унищожават, петнят и поругават, тяхното нечовешко отношение към живи и мъртви… те са си такива!“, написаха от „Левски Фемили“. 

profittips-the best football tips

Хей, не изпускай нито една новина за любимия ти отбор! Научавай новините пръв с TribunaSofia.bg и то напълно БЕЗПЛАТНО! Отвори Фейсбук страницата ни, последвай двете стъпки и ще получаваш пръв новините ни веднага след публикуването им:

фейсбук страница TribunaSofia

Подобни

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button

Установихме, че използвате Adblocker или друг софтуер, който не зарежда цялата версия на сайта ни.

Please consider supporting us by disabling your ad blocker