Първа лигаСлавияТОПФутболЦСКА 1948

Славия победи ЦСКА 1948 в мач с изпусната дузпа и червен картон

В мач от 33-ия кръг на Първа лига Славия ЦСКА 1948. Денислав Александров изведе „белите“ напред в 42-ата минута, а Тони Тасев удвои в 65-ата минута, фиксирайки крайния резултат.

С тази победа Славия е на 5 точки от седмата позиция и днешния си съперник. ЦСКА 1948 дава възможност на Ботев Пловдив да дръпне с три точки в битката за седмото място.

След равностойни първи двайсет минути от срещата, „белите“ получиха дузпа за нарушение на Теодор Иванов срещу Владимир Николов. Зад топката застана голмайсторът на отбора Тони Тасев, но неговия удар бе спасен от стража на домакините Петър Маринов.

Секунди по-късно, пред Денислав Александров се откри добра възможност, но диаголналният му адар премина покрай вратата.

ЦСКА 1948 отговори с два коварни изстрела на Талис, които Светослав Вуцов успя да парира.

След половин час игра Славия пропусна още един добър шанс, когато удар на Иван Минчев мина на сантиметри от гредата.

В 36-ата минута „червените“ допуснаха грешка в отбрана, а централният защитник Росен Божинов дръпна за фланелката откъсващия се Владимир Николов. Арбитърът изгони играча на домакините с директен червен картон.

При последвалия пряк свободен удар Минчев насочи много добре топката, но Маринов отново показа рефлекс и изби в корнер.

Три минути преди края на полувремето Славия се възползва от численото си преимущество и откри резултата. „Белите“ развиха добра атака отляво, където Венцислав Керчев центрира, а Александров засече подаването с едно докосване и не остави шансове на Маринов – 0:1.

След спокойно начало на втората част гостите вкараха втори гол, с който решиха развръзката на мача. Тони Тасев засече центриране на Ертан Томбак. Първоначално Маринов успя да избие с феноменален рефлекс, но при добавката Тасев промуши топката от малък ъгъл и покачи резултата – 0:2.

В следващата опасна атака на Славия Тасев пропусна да отбележи трети гол, като ударът му излезе високо в аут.

До края на срещата „белите“ контролираха събитията на терена, а резултатът се запази.

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 9. Бирсент Карагерен – К, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов, 23. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов

Резерви: 12. Леви Нтумба, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 31. Том Рапнауи, 58. Марто Бойчев, 87. Симеон Димитров, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда, 98. Валентин Йосков

Треньор: Валентин Илиев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 37. Венцислав Керчев, 71. Кристиян Стоянов, 93. Исак Соле. 73. Иван Минчев – К, 7. Денислав Александров, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Резерви: 12. Николай Кръстев, 55. Ивайло Марков, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 11. Кристиян Добрев, 9. Мартин Сораков, 20. Николай Христов, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Стадион: „Витоша“, Бистрица

Съдия: Георги Иванов